Antygona sprawdzian z treści lektury

Pobierz

Odważna i bezkompromisowa, za najważniejsze uznaje prawa boskie.1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. test > Antygona.. Akcja tragedii Sofoklesa toczy się w Tebach, tuż po wojnie, w której zginęli dwaj bracia Polinejkes i Eteokles.. Wchodzi chór.Lektury Antygona / Antygona.. 2015-04-19 14:14:56 Charakterystyka Antygony .. Stosując się do jednego z tych praw, Antygona musi naruszyć drugie.formie dokonać z uczniami omówienia lektury.. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk EdypowychAntygona Treści związane z dziełem potrzebne do egzaminu Motyw.. Jego cechy charakteru poznajemy głównie po rozmowie z ojcem.. stich 4 lata temu.. Tragedia ta wydarzyła się w nocy podczas ataku Argwinów na Teby, którym dowodził Polinejkes, Eteokles walczył po stronie Teb.. Czwórka!. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Źródłem treści dramatu jest mit o Labdakidach, związany z historią Teb miasta położonego w Grecji, niedaleko Aten.Streszczenie szczegółowe Prologos.. Parę faktów Ci umknęło, ale nie przejmuj się - na sprawdzianie w szkole będziesz już znał poprawną odpowiedź i z pewnością dostaniesz 5!Sprawdzian znajomości lektury "Król Edyp" SofoklesaSprawdzian znajomości lektury "Król Edyp" Sofoklesa..

... Antygona - test znajomości lektury.

Możesz zdobyć 20 pkt.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach .Plik antygona sprawdzian z treści lektury.pdf na koncie użytkownika gregdelgoffe • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. test > Antygona.. Bardzo kocha Antygonę, boi się o jej życie i występuje w jej obronie.. Tromba czy Marcin Dubiel?. Pytanie 1 /10.. Śmiało może być motywem przewodnim egzaminu, raz nawet już się w tej roli pojawił.Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15.. Test rozwiązywano: 113788 razy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA" Wyniki w sieci .. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Sprawdzian znajomości treści lektury "ANTYGONA" Sofoklesa Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 53157 razy.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona..

Pan Tadeusz - test znajomości lektury.

O autorze.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011.. Hajmon kocha także ojca.. Jej powstanie datuje się na V w.p.n.e., wystawiono ją w Atenach po raz pierwszy około 441 r.p.n.e.. Sporo pamiętasz, widocznie przeczytałeś lekturę.. Przy tej okazji postanowiłam przeprowadzić lekcję z zakresu leksyki i frazeologii i w ten sposób skorelować treści literackie z językowymi.Twój wynik: 15/25 Całkiem nieźle!. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Rozpoznasz postacie z .Przygotowanie do sprawdziany z lektury Sofoklesa Antygona Kim był Sofokles Opisz w skrócie Scharakteryzuj krótko Antygonę Scharakteryzuj krótkoantygona sprawdzian z treści lektury.pdf (22 KB) Pobierz.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Bryk.pl - Strefa wiedzy.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Przetestuj swoją wiedzę.Test z lektury szkolnej Janko Muzykant - test znajomości lektury..

Ostatnia ...Sprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.

Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Prace, ściągi i gotowce na studia.Antygona - pozostali bohaterowie Hajmon - syn Kreona, narzeczony Antygony.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Opis testu.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Pierwszy z nich nakazuje krewnemu pochowanie zwłok osoby bliskiej, drugi niesie zakaz chowania zdrajcy.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii..

Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.

Kreon Eurydyka Antygona Ismena Polinejkes Eteokles Dionizos Hajmon Hades Terezjasz Niobe Persefona Jokasta Edyp.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Testy: Lektury szkolne.. Udostępnij.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. antygona sprawdzian z tresci lektury ( antygona_sprawdzian_z_tresci_lektury.pdf ) .. przekupstwoJakie moga byc pytania na sprawdzianie z lektury "Przygody Tomka Sawyera" 2011-05-23 13:17:59; .. Okresl stopien pokrewienstwa.Czy mieliście sprawdzian ze znajomości treści lektury pt. ,,Tajemniczy Ogród" ?. Pierwsze słowa, jakie padają z jego ust, świadczą o jego uległości w stosunku do Kreona.. Wypracowania i ściągi dla liceum, szkoły podstawowej.. "Antygona" należy do początkowych utworów Sofoklesa.. Ilość pytań: 13.. 2012-10-12 22:17:15 Czy miał może ktoś sprawdzian z treści lektury Krzyżacy, Najlepsza odpowedz nagradzana !Antygona pada ofiarą kolizji dwóch porządków prawnych: odwiecznego, naturalnego, boskiego oraz państwowego, stanowionego.. Skomentuj.. Teatr grecki - to kamień milowy w rozwoju kultury europejskiej.. Ares był bogiem wojny.. Przerwij test.. Statystyka testu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt