Postacie drugoplanowe z książki o psie który jeździł koleją

Pobierz

Pracę wykonaj kredkami i zachowaj do oceny.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Skomentuj.. Wieczorem mężczyzna ukrywa psiaka w pustym wagonie pociągu i zabiera go do domu.. Postacie drugoplanowe: zawiadowca, dzieci zawiadowcy, kucharz z pociągu ekspresowego, dwoje staruszków, naczelnik dyrekcji kolei, wuj zawiadowcyCzy czytałeś i pamiętasz książkę "o psie, który jeździł koleją"?. Jeden z pasażerów pociągnął więc za hamulec, by zatrzymać pociąg i uwolnić psa.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.ROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Lampo to główny bohater utworu.. Na cholewie, a takŝe naKsiążka O psie, który jeździł koleją autorstwa Pisarski Roman , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją.. Marta.G 3 lata temu.. O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym.. Skomentuj.. Podczas zamieszania, które powstało w pociągu, Lampo wyskoczył i ukrył się w krzakach.Lampo, kundelek, o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją..

Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.

Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem!. Lampo towarzyszy mu przez cały dzień pracy.. Z kolei podczas innej ucieczki Lampo został niefortunnie przytrzaśnięty drzwiami pociągu.O psie, który jeździł koleją; cytaty z książki "O psie, który jeździł koleją" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Spojrzał uważnie na kundla.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marttima.Lampo właściwie mieszka na stacji.Wieczorem wraca z zawiadowcą do .Zadanie: mam opisać lekturę ,,o psie który jeździł koleją quot mam odpowiedzieć na te pytania np tak tytuł ,,o psie który jeździł koleją quot o to Rozwiązanie: miejsce akcji włochy, miejscowość marittima główna postać pies lampo postacieO psie, który jeździł koleją.. Oceń te horrory, a zgadniemy Twój wiek!. Nie zapomnij umieścić na niej autora i tytułu.. Polskie miasta w baśni i legendzie; 22) Danuta Wawiłow, Najpiękniejsze wiersze;Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Znalazł go pewien zawiadowca z trojgiem dzieci (Gina, Roberto i Adele) na stacji kolejowej.. Jej autorem jest Roman Pisarski (1912 - 1969) mający w swym dorobku również wierszowane opowiadania, audycje radiowe oraz teksty piosenek dziecięcych.To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu..

... O psie który jeżdził koleją.

Zachęcam do przeczytania tej książki, ponieważ jest bardzo ciekawa i wzruszająca.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2Tytuł: "O psie, który jeździł koleją.". Osoba opowiadająca o wydarzeniach w książce pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego z pewnością nie ma wpływu na zdarzenia, nie bierze w nich udziału, jednakże zna przejścia, myśli i odczucia bohaterów, wobec mówi nam o nich.Książka "O psie który jeździł koleją" opowiada okundelku Lampo, meszkającym we Włoszech.. KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Od lat kochana przez kolejne pokolenia dzieci dla wielu stała się jedną z najważniejszych książek dzieciństwa.Wśród lektur, które czytałam w szkole podstawowej jest kilka perełek, które pamiętam do dziś.. Podczas jednej z nich, gdy Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, przytrzasnęły go drzwi pociągu.. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Jedno ucho sterczało ostro do góry, a drugie opadało w dół.17) Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją; 18) Janina Porazińska, Pamiętnik Czarnego Noska; 19) Maria Terlikowska, Drzewo do samego nieba; 20) Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci; 21) Barbara Tylicka, O krakowskich psach i kleparskich kotach..

2010-04-12 18:28:48 Czy lubicie książke ,,o psie który jeździł koleją" ?

Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Był bardzo niezależny i inteligentny.O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.. Udostępnij.. Podczas jednej z nich rodzina kolejarza obawiała się, że pies już do nich nie powróci, ale Lampo i tak znalazł drogę powrotną.. Lampo jest głównym i tytułowym bohaterem książki Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją".. 2011-10-16 20:17:42 wypisz wszystki bohaterów z lektury pt. " Szatan z siódmej klasy" 2010-10-21 21:17:46 Wydawnictwo: Biuro Wydawnicze "RUCH" Rok wydania: 1967 Główny bohater: pies Lampo.. Historia przyjaźni miedzy człowiekiem i zwierzęciem, przywiązania, tęsknoty i prawdziwego oddania.. Książka pod tytułem "O psie, który jeździł koleją" opowiada o psiej wierności, odwadze oraz poświęceniu.. Oczy miało wesołe i szelmowskie.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.O psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!.

O psie, który jeździł koleją - bohaterowie.

Która postać z "Hobbita" jest Twoją bratnią dus.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem .10.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .Play this game to review Other.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Czy Twoja książka ma szansę w przyszłości zosta.. Never Mind ~ 5.. Osoby, które chcą jeszcze poczytać o psie Lampo, a także obejrzeć więcej zdjęć i prawdziwego Lampo na filmie zapraszam na stronę :Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Zaprzyjaźnia się ze zawiadowcą stacji i postanawia towarzyszyć mu w jego pracy.Opis psa Lampo.. .Recenzja.. Serdecznie polecamy!Poza tym wypowiada się w trzeciej osobie.. Następnego dnia, zdziwiony kolejarz zauważa, że pies czeka na niego na stacji.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:O psie, który jeździł koleją to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Mają kształt ogromnego buta.. Było to bardzo miłe kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka.. Jedną z nich jest prawdziwe arcydzieło literatury dziecięcej, tj. książka "O psie, który jeździł koleją".. Ucieczki zdarzały się Lampo wielokrotnie.. Udostępnij.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?Narysuj na białej kartce projekt okładki nowego wydania książki "O psie, który jeździł koleją"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt