Prezentacja na temat bezpiecznego internetu

Pobierz

Po piąte - chroń dzieci przed niebezpieczeństwem w Internecie.Bezpieczeństwo w sieci.. Obchody dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się.. Uczestnicy i uczestniczki:Dzień Bezpiecznego Internetu - święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego.. Częesto zaczepiająa nas "nieznajomi" i próbująa wyłudzićc nasze dane.. Obecnie coraz młodsze dzieci korzystają z internetu.Cele szczegółowe: 1.. Następny.. Poznają także korzyści i zagrożenia płynące z anonimowości w internecie.. Spotkania z osobami poznanymi w Internecie mogą być niebezpieczne!. To dzień, w którym warto przypominać o tym, jakie zagrożenia czyhają w sieci i jak można się przed nimi zabezpieczyć.. Filipa Srebro i sierż.szt.Bezpieczeństwo w sieci prezentacja power point 1.. Na spotkania umawiaj się tylko w miejscach publicznych i idź na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanejPrzygotuj się do niej, spróbuj poczytać trochę o internecie, dowiedzieć się o nim, by być dla swojego dziecka partnerem do rozmowy.. BezpiecznyBezpieczny InternetInternet 2.. Cele operacyjne.. Składają się na nie blogi, komunikatory, strony z muzyką i krótkimi filmikami, gry i wiele wiele innych.. Uświadamianie na temat odpowiedzialności karnej za przestępstwa dokonane w Internecie.. Dzieci mogą korzystać z serwisu oraz zamieszczonego w nim kursu e-learningowego "Misja: Bezpieczny Internet" samodzielnie lub w towarzystwie rodziców..

Prelekcje na temat bezpiecznego.

Podstawowe zagrożenia w internecie 1.. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu .Po pierwsze - strzeż się wirusów.. Video Gallery.O tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu.. Podniesienie poziomu wiedzy uczniów SP 10 o zagrożeniach istniejących w Internecie .. Po trzecie - uważaj na internetowe znajomości.. W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.. Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.Przyświeca mu hasło "twórz, łącz się i udostępniaj z szacunkiem: lepszy Internet zaczyna się od Ciebie".. Ale nie służy tylko do zabawy.Osoby uczestniczące w zajęciach poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu, a także usystematyzują i utrwalą sobie wiedzę na temat rodzajów zagrożeń i zabezpieczeń.. Bardzo ważne jest pilnowanie aktywności dziecka w sieci oraz reagowanie, kiedy zdarzy się coś niepokojącego.. Po drugie - skutecznie chroń swoje dane.. Poprzedni.. "mobbing", czy cyberprzemoc 2.. Najczęstsze zagrożenia, na jakie narażone są dzieci w Internecie:  kontakt z materiałami .DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - PREZENTACJA DLA RODZICÓW..

Zasady korzystania z internetu 2.

Ataki DDoS -czyli blokowanie dostępudo usługpoprzez sztuczne generowanie wzmożonegoruchu 8. sierż.. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet".Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież .Sieciaki.pl to projekt edukacyjny na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, adresowany do dzieci w wieku 9-11 lat, który porusza m.in. kwestie nieodpowiednich treści.. Jak każde narzędzie może być wykorzystywane do różnych celów.Dzień bezpiecznego Internetu.. Zagrożeniawewnętrznepowodowane przez pracowników Inne CYBERZAGROŻENIAPrezentacja programu PowerPoint Bezpieczny Internet Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy, nauki i rozrywki.. s O tym jak bezpiecznie korzystać u000bz Internetu.. Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym pamiętaj, aby zawsze skonsultować to z rodzicami.. Wczytywanie.. Włącz autoodtwarzanie.. Nic dziwnego.. Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy,.. Podczas zajęć "Szkolnej Kawiarenki Internetowej" realizowane są systematycznie zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych.Bezpieczeństwo dzieci w internecie..

Oto ich efekty i prezentacja!

Naruszenie poufności,integralnościlub dostępnościdanych 9. poprzez zajęcia edukacyjne poprowdzone przez.. Natknięcie się na tkzw.. 4.Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie.. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.. We wtorek, 9 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).. Jednocześnie jednak sieć jest, jak to określił Stanisław Lem "wielkim śmietnikiem".. Czasami o wiele łatwiej jest porozmawiać z kimś obcym w sieci, niż z koleżanką, kolegą, a nawet z mamą czy tatą w świecie realnym (w szkole, czy przy rodzinnym obiedzie.. ).Prezentacja na temat "Bezpieczny internet" by Amelia Pujanek.. Kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu (podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie).. Wyjaśnij dziecku, co jest akceptowalne, a czego nie można tolerować.. Możemy natknąć się na wirusysięz osobąznanąjedynie z Internetu, należypodjąćodpowiednie środkiostrożności,np.. Po czwarte - hasła i szyfrowanie to podstawa naszego bezpieczeństwa w sieci.. Internet od jakiegoś czasu stał się dla świata pewnego rodzaju rozrywką..

Można uzależnić się od internetu 3. korzystania z Internetu.

Ataki z wykorzystaniem złośliwegokodu na stronach internetowych 6.. Nie bój się przyznać do niewiedzy.. Nie należyujawniaćdanych osobowych, takich jak adres, numer telefonu.Oto podstawowe zasady korzystania internetu: -twórz bezpieczne hasła logowania do poczty e-mail i kont w rozmaitych usługach - nie zawieraj w nich oczywistych słów oraz informacji takich jak imię czy data urodzenia -nie wchodź na strony z linków w podejrzanych wiadomościach e-mail i nie otwieraj dodanych do nich załączników -Czytaj regulaminy.Prezentacja programu PowerPoint Ochrona przed zagrożeniami w Internecie - chroń swoje dane osobowe i zdjęcia, w kontakcie z osobami poznanymi w Internecie i posługuj się nickiem.Sieciaki przygotowały dla nas cztery podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputera i internetu.. pod hasłem "Działajmy razem".. Ataki na aplikacje internetowe 7.. Jak widzicie, bezpieczne surfowanie w sieci to nie tylko czujność i uważność na każdym kroku, ale także dbałość o sprzęt komputerowy.. Wirtualni znajomi W internecie bardzo łatwo nawiązuje się nowe znajomości.. Poprzedni.. Drodzy Rodzice, 9 lutego - obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, Nasze Przedszkole przyłączyło się do tej ogólnoeuropejskiej akcji mającej na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.Transcript prezentacja z Dnia Bezpiecznego Internetu 2014 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.Prezentacja dotyczy największej sieci komputerowej na świecie, złożonej z ogromnej liczby mniejszych sieci; łączącej komputery na wszystkich kontynentach, pozwalającej na wymianę informacji i usług; umożliwiającej dostęp do ogromnego i stale rosnącego zasobu informacji z całego świata.Internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.. Dzień Bezpiecznego Internetu Internautą może nazywać się już co drugi człowiek na Ziemi - to ponad 4 miliardy ludzi.PREZENTACJA Bezpieczeństwo w sieci(dziecko ofiara i sprawca) Internet - krótka historia Internet - to kopalnia wiedzy i plac zabaw.. Następny.. By wasz komputer mógł być bezpieczny w sieci, należy goDzień Bezpiecznego Internetu.. Pamiętaj, że rozmowa to nie tylko mówienie, ale i słuchanie.. Zapoznajmy się z nimi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt