Inny swiat sprawdzian ze znajomosci lektury

Pobierz

Po co starsi bracia Asiuni chcieli wrócić do Warszawy?. Odpowiedz.. Zapiski łagrowe Inny świat.. średniej wielkości.. W jakich okolicznościach poznali się Felix i Net?. 125, tel: (22) 621-30-17, e-mail: Żeromski, Ludzie bezdomni.. Artykuł zawiera pytania z treści lektury Inny świat Gustawa Herlinga Grudzińskiego, lektury, która zgodnie z rozporządzeniem MEN obowiązuje na maturę i jest obowiązkowa dla każdego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej (liceum i technikum) na poziomie podstawowym, ponieważ tak wskazuje podstawa programowa.. Inny świat.. Jaką tajemnicę ukrywała Nika?. Czas historyczny sięga okresu wcześniejszego, a więc obejmuje rewolucję październikową w Rosji (1917), "wielką czystkę" w latach 1936-37, kapitulację Warszawy we wrześniu 1939 roku oraz walki na frontach II wojny .Opracowanie Innego świata Grudzińskiego.. 55.Zestaw: "Inny świat Gustaw Herling?Grudziński" Statystyki zestawu: Ocena: 6 Zagłosowało: 82 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Bartek Łukasiuk (wynik: 4 %) maciek fen (wynik: 34 %) Jędrzej Fojut (wynik: 74 %) Wiktor G .. "Inny świat".. Jakie relacje łączyły: Macieja Boryne i Józkę (ojciec-córka) Hanka i Antek (żona-mąż) Dominikowa i Jagna (matka-córka) Jagna Paczesiówna Jędrek (siostra-brat) Jędrek i Szymek (brat-brat=bracia) Kowal i Maciej - (Kowal+Magdalena - to córka Macieja Boryny) Maciej i Grzela (ojciec .Plik inny swiat sprawdzian ze znajomosci.pdf na koncie użytkownika oliveryoung • Data dodania: 3 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Inny świat Gustawa Herlinga Grudzińskiego to powieść przedstawiająca rzeczywistość więźniów łagrów w Rosji..

Chłopcy z Placu Broni - test znajomości lektury.

Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki ze znajomości Innego Świata.. 1.Test ze znajomości lektury pt ,,Mikołajek" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Planecie zagrażały:Nie zaglądaj teraz do książki.. Obejmuje pytania ze znajomości lektury "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz model odpowiedzi.. Tromba czy Marcin Dubiel?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test Z "Chłopów" tom I JESIEŃ - sprawdzian z treści lektury - poziom rozszerzony.. Szczegółowe pytania z lektury "Inny świat .Inny świat | Inne lektury • streszczenia • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. To wspomnienia autora, który podobnie, jak główny bohater, przebywał w sowieckim obozie pracy przymusowej.. Lotnik znalazł się na pustyni z powodu: awarii samolotu.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy mały sprawdzian: test z lektury.. Zapiski sowieckie Inny świat.. .Test na temat lektury szkolnej "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.. Utwór Grudzińskiego nawiązuje do utworu Medaliony Zbrodnia i kara Archipelag Gułag Zapiski z martwego domu: 2.. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Jesteś tutaj: Strona główna Publikacje nauczycieli Testy i sprawdziany Chłopcy z Placu Broni - test znajomości lektury..

Inny świat test z lektury.

Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Test składa się z 12 pytań.. przeraża mnie ta lektura, gorsze to niż wymyślony horror a to przecież na faktach.. Ze swoim rodzeństwem.. Rozwiąż test, składający się z 15 pytań i zweryfikuj swoją wiedzę na temat Innego świata.. 2010-03-23 15:32:35 pisałeś/łaś sprawdzian ze znajomości lektury Ten Obcy ?. Opublikowano: 26 luty 2010 .. Zawsze chodzili ze spuszczoną głową, patrzyli spode łba, a spojrzenie mieli ponure i przenikliwe i nikt nigdy nie widział uśmiechu na .. "Inny świat" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Witebsk- Leningrad - Wołogda "Lato w Witebsku dobiegało końca (.)". - rozpoczyna autor, opisując początki swojego pobytu w radzieckich więzieniach.Pierwszy przystanek to Witebsk: dwustu półnagich mężczyzn w jednej celi.Mieliście sprawdzian ze znajomości lektury "Romeo i Julia"?. Rozpoznasz postacie z Miraculous w filtrach?Test z lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" (Rafał Kosik).. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała..

Pytania do lektury.

braku paliwa w maszynie.. Zobaczymy, co wiesz na temat lekturyTest z lektury pt:"Asiunia" -Joanna Papuzińska DRAFT.. Posłuchaj streszczenia lektury.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lektury.. Jak dobrze znasz lekturę Inny Świat Gustawa Gerlinga Grudzińskiego?. Utwór jest istotny ze względu na trzy elementy: opisane w nim wydarzenia są relacją "z pierwszej ręki"- jednym z najwcześniejszych zapisów przeżyć i doświadczeń więźnia obozu pracy w Związku Radzieckim; poziom literacki utworu jest wysoki; więźniowie ukazani są jako ludzie walczący o ocalenie .grudzinski inny swiat sprawdzian iiny świat test powtorka z inny swiat liceum sprawdzian z inny śwait.. answer choicesTest z lektury ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" .. 19/23 po jutra mam sprawdzian pewnie dostanę 3 albo 4.. Żyć i pięknie umierać 8.Afera Kopernikańska w której zasłynął Alek polegała na jego samodzielnej akcji usunięcia niemieckiej tablicy (płyty) z pomnika Mikołaja Kopernika.. Rozwiąż test!1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul. Marszałkowska 84/92 lok.. Comment * Name * Email * Website.Inny świat kończy się krótkim Epilogiem, którego akcja rozgrywa się już po wojnie, w czerwcu 1945 roku w Rzymie..

Przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.

Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - test wiedzy.. Leave a Reply Anuluj pisanie odpowiedzi.. Test: Wojna rosyjsko-niemiecka wybuchła: .. Gustaw Herling - Grudziński pisał "Inny świat" w latach: a) b) c) d) "Inny świat" jest ważnym dokumentem świadka sowieckiego totalitaryzmu.. Czy zdołasz odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące przygód trójki gimnazjalistów?. Kto jest autorem motta do powieści: L. Tołstoj W. Szekspir A. Mickiewicz F. Dostojewski: 3.Inny świat Test ze znajomości lektury G. Herlinga-Grudzińskiego Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Rozwiąż test!Inny świat Inny świat.. Gustaw Herling Grudziński Inny świat.Kartkówka służy do weryfikacji stopnia opanowania przez ucznia niewielkiej ilości materiału.. Powodzenia!. w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt