Opis obrazka na angielski

Pobierz

No i jak nietrudno się domyślić, Waszym zadaniem jest… opis obrazka:P A konkretnie, wskazanie kto robi co i w .Opis obrazka (Picture description) Opis obrazka (Picture description) Prześlij link znajomym na: .. Zdający opisuje ilustrację przedstawioną w wylosowanym przez siebie zestawie i odpowiada na trzy pytania związane z tematyką zdjęcia.Opis obrazka po angielsku: wstęp.. Dlaczego więc tak wiele osób traci punkty za treść podczas tego zadania?. Ten rodzaj ćwiczenia językowego na mówienie często pojawia się w życiu codziennym, jak również stanowi jedno z najbardziej typowych ćwiczeń .Zostań patronem kanału: Możesz też wesprzeć kanał przelewając dowolne środki z dopiskiem 'darowizna' na .Jak wygląda opis obrazka na maturze z angielskiego?. Pamiętaj, żeby zawsze podać trzy informacje: kto/co jest na zdjęciu?. Opis obrazka - przykład 1;Home » Egzaminy z języka angielskiego » Matura » Matura ustna » Opis obrazka » Opis obrazka - przykład 15 Opis obrazka - przykład 15 Średnio zaawansowany (B1) |Opis obrazka - matura ustna z angielskiego 30 lipca 2015 3 lutego 2017 Admin 0 Comment matura, opis obrazka.. W zdaniu tym najważniejsze jest odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania.. Najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać na egzaminie ustnym .ITp - język angielski - podstawowy Proszę obejrzeć filmiki na YouTube: Opis obrazka po angielsku Opis obrazka - matura ustna z angielskiego Opis obrazka na maturze..

Opis obrazka na maturze.

Pamiętajmy, by się nim nie stresować - jest to zadanie o tyle przyjemne, iż wszystko, o czym powinniśmy powiedzieć, widnieje tuż przed naszymi oczami.. Za taką wypowiedź dostaniecie cały jeden punkt, aż cały jeden punkt:).Najlepiej zadawaj sobie podobne pytania do każdego obrazka, np. co jest na pierwszym planie, co na drugim, ilu jest ludzi, jak wyglądają, w co są ubrani.. In the picture there is/are - na obrazku znajduje się .Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego.. Kto jest?. Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.. Zwróć uwagę na szczegóły - tło, kolory, etc.. Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. (opis osób i emocji) gdzie jest?. opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej .Opis siebie (Self-description): → Przykład 1 (Susan Salieri, 16 lat)→ Przykład 2 (Anita Mendoza, 36 lat)→ Przykład 3 (Audrey Lacroix, 23 lat) → Przykład 4 (Tomasz Nowak, 11 lat) → Przykład 5 (Peter Schwarz) → Przykład 6 (Tim Clarkson, 40 lat) Opisywanie innych ludzi (Describing other people): → Przykład 1 (Przyjaciel)Drugie oficjalne zadanie na maturze ustnej z angielskiego to opis obrazka zawartego w zestawie pytań..

Opis obrazka.

Gdzie się znajduje.Pamiętaj, że na swoją wypowiedź masz około 1 minuty - wykorzystaj dobrze ten czas.. co się dzieje?Opis obrazka po angielsku jest jednym z zadań rozwijających umiejętność tworzenia spójnej i logicznej wypowiedzi ustnej, które może dotyczyć zarówno ilustracji jak i zdjęcia.. Opis rozpocznij od tradycyjnie wykorzystywanego zdania: .opis zaczynamy od rzeczy bardziej ogólnych, a kończymy na detalach.. Ja zawsze od tego zaczynałam opis obrazka na angielskim.. Ta strona korzysta z plików cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.. Ale jest to też świetne ćwiczenie na utrwalenie słownictwa i czasów gramatycznych!. Macie 4 minuty naStrona główna Blog Artykuły Opis obrazka po angielsku - praktyczne wskazówki.. Poprzez opis obrazka w języku angielskim nie tylko pokazujemy, iż znamy język i potrafimy go użyć w celu .Możesz także podzielić opisywanie obrazka na maturze z angielskiego na 5 etapów: Opis motywu obrazka.. Jest to coś, czego nie możemy przewidzieć, nigdy nie wiadomo, co będzie na obrazku, więc jedyna szansa na to, żeby dobrze wypaść - jest po prostu wyszukiwanie materiałów edukacyjnych z przykładowymi opisami obrazków po angielsku I praktyka.Opis obrazka po angielsku.. Taką ilustrację należy opisać uwzględniając miejsce, które przedstawia obrazek, osoby, które się na nim znajdują oraz czynności przez nie wykonywane..

Opis obrazka - przykład 3.

Szczegółowy opis całej części ustnej znajdziecie w poprzednim wpisie dotyczącym rozgrzewek i odgrywania ról.. (opis miejsca) co robi?. Zadanie drugie na maturze składa się z z czterech części: 1) Opisu obrazka 2) Pytania do obrazka 3) Pytania łączącego obrazek z Twoją osobą.. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek odnośnie opisywania obrazków w języku angielskim.. To tak naprawdę wprowadzenie do opisu.. Opis obrazka po angielsku to naprawdę nic trudnego - wystarczy poznać kilka podstawowych wyrażeń.. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Opis obrazka jest jednym z najprostszych zadań na maturze ustnej.. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz .OPIS OBRAZKA I ODPOWIEDŹ NA TRZY PYTANIA.. opis charakteru/zachowania powinien zostać podparty przykładami.. Opis obrazka - przykład 3.. Gdzie się znajduję?. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Opis obrazka po angielsku to jedno z zadań pojawiających się na maturze ustnej z języka angielskiego..

Opis obrazka nie jest niczym trudnym.

Przygotujesz się do egzaminu, utrwalisz masę ciekawych słówek i gramatykę.. Gdzie się znajduje.Opis obrazka po angielsku to najtrudniejsza rzecz na maturze.. Umiejętność opisania obrazka po angielsku bardzo przyda ci się na maturze ustnej.. Dziś skupimy się już tylko na opisie obrazka.. Najpierw należy się skupić na ogółach, a potem dopiero powoli przechodzić do szczegółów.Opisywanie obrazka po angielsku jest umiejętnością niezwykle praktyczną - dlatego też zadania z opisem obrazka pojawiają się na różnego rodzaju sprawdzianach, testach, a także na samej maturze z języka angielskiego.. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz opis obrazka na głos.. Średnio zaawansowany (B1) .. Matura ustna z języka angielskiego na poziomie podstawowym.. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot.. Zacznijmy od początku.. Ważne jest, aby nasza wypowiedź była spójna.Matura ustna z angielskiego - Opis obrazka Przed nami druga część matury ustnej, jest nią opis obrazka.. Słówka i zwroty przydatne przy opisie osoby znajdziecie - tutaj.. Zarówno pierwszy jak i drugi opis z pewnością przydadzą się na maturze.. Na początku musisz podać najbardziej ogólne informacje na temat tego, co przedstawia zdjęcie: przede wszystkim kogo np. The photo shows two young people in a park.Przykład opisu zdjęcia w języku angielskim, na którym mała dziewczynka siedzi na kanapie ze swoim psem znajdziesz tutaj.. Najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać na egzaminie ustnym; Negocjowanie - wyrażenia i zadania; Opis obrazka.. Co za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji.. Opis obrazka po angielsku - praktyczne wskazówki .. Przykład - opis sławnej osobyOpis obrazka po angielsku - zwroty, matura ustnaOPIS OBRAZKA PO ANGIELSKU - PRZYKŁAD 1 OBRAZKA PO ANGIELSKU - .Opis obrazka jest jednym z najważniejszych zadań maturalnych podczas ustnej matury z j. angielskiego .. W tej sekcji chcemy Cię przygotować do zadania 2, które wymaga od zdającego przede wszystkim zwięzłego przekazu informacji.Opis obrazka i 3 pytania Zacznijmy od samego początku.. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. Materiały zamieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt